Стягнення збитків із забудовника

Стягнення збитків із забудовника

Інформація щодо нерухомості актуальна станом на 2023 рік

В даній рубриці розглядаються питання-відповідь до адвокатів та юристів, що спеціалізуються в сфері нерухомості щодо конфліктних ситуацій, що виникають під час інвестування в будівництво, інших способів купівлі житла в незбудованих багатоквартирних будинках.

Безкоштовна юридична консультація 

Питання до адвоката, щодо стягнення збитків із забудовника:

КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА КУПІВЛЯ НЕРУХОМОСТІ В ЗАБУДОВНИКА.

За інвестиційним договором я придбала квартиру в новозбудованому будинку. В подальшому мною були виявлені суттєві недоліки даної квартири. Хто несе відповідальність за недоліки щодо якості будівництва в квартирі. Фінансова компанія чи забудовник. Пройшло вже три роки з моменту закінчення будівництва.

Відповідь адвоката, щодо можливості стягнення недоліків у об’єкті:

Скорше за все відповідальність буде нести забудовник. Строк позовної давності у таких справах 10 років.

Подібна позиція висвітлена в Рішенні апеляційного суду м. Києва у справі № Справа №22-ц/2690/668/2012 від 26 квітня 2012 року.

ЯК КУПИТИ ПРОДАТИ НЕРУХОМІСТЬ В УКРАЇНІ….

Надаємо вам короткий витяг з даного рішення суду:

Стаття 884 ЦК України передбачає, що гарантійний строк при капітальному будівництві становить десять років від дня прийняття об’єкта замовником, якщо більший гарантійний строк не встановлений договором або законом.

Тому відповідач ТОВ ФІРМА «ДОРІС» зобов’язана гарантувати можливість нормальної експлуатації об’єкта та відповідати за дефекти, виявлені протягом гарантійного строку – протягом 10 років з моменту підписання акту здачі об’єкта (будинку) в експлуатацію.

Відповідно до ст.636 ЦК України виконання договору на користь третьої особи може вимагати як особа, яка укладала договір, так і третя особа, на користь якої передбачено виконання, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із суті договору. Під виконанням договору розуміється як саме виконання так і виконання гарантійних  зобов’язень усунення недоліків виконання договору.

ПОРАДИ ЮРИСТА З ПРИВОДУ КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ.

Згідно ст.881 ЦК України недоліки робіт або використовуваного для робіт матеріалу, допущені з вини підрядника (або субпідрядника), мають бути усунуті підрядником за його рахунок.

Стаття 883 ЦК України передбачає, що підрядник (виконавець) відповідає за недоліки збудованого об’єкта, за невиконання та неналежне виконання своїх обов’язків, відшкодовує замоввнику збитки у повному обсязі.

Згідно ст.906 ЦК України збитки, завдані замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню виконавцем у повному обсязі, якщо інше не встановлене у договорі.

Відповідно до ст.ст. 3, 12, 15 Закону України «Про захист прав споживачів» в редакції, що діяла до 13.01.2006 року позивачка мала право на належну якість робіт та на відшкодування збитків, завданих роботами неналежної якості, на захист своїх прав шляхом звернення до суду.

З матеріалів справи вбачається, що позивачка зверталася до ТОВ «ФІРМА «ДОРІС» 19.07.2004 року, вхідний № 04\124 від 19.07.2004 року, з вимогою усунути недоліки в будівельних роботах, виявлених позивачкою 13.07.2004 року в квартирі № НОМЕР_1 в присутності працівника ТОВ «ФІРМА «ДОРІС», а саме:

в квартирі були відсутні: підвіконня, батареї, штукатурка (піскування усіх стін), в тому числі по балконах, електророзвідка, водопровід, гідро та теплоізоляція, внутрішня стіна по периметру мансарди (10 поверх), сходи між 9 та 10 поверхами;

пропонувалося виправити ухил підвіконників зовні та виправлення відкритих щілин, щілини, закласти отвір на 10 поверсі в сусідню квартиру та заштукатурити, переробити ізоляцію під вікнами (дошки, скло, цеглинки).

Відповідачем ТОВ ФІРМА «ДОРІС» відповідно до ст.ст. 10, 60 ЦПК України не надано доказів на підтвердження усунення всіх недоліків, про які зазначала позивачка в своїй претензії.

Відповідно до висновку ТОВ Інститут фундаментальних вартісних досліджень «Академвартбуд» вартість збитку від невиконаних (неякісно виконаних) будівельних робіт квартири АДРЕСА_1 становить 79734 гривні.

Таким чином колегія суддів вважає, що відповідач ТОВ ФІРМА «ДОРІС» не виконав будівельні роботи в квартирі позивачки належним чином, чим завдав останній збитків і тому ТОВ ФІРМА «ДОРІС» повинен відшкодувати позивачці спричинені збитки за неякісно проведені будівельні роботи.

На підставі викладеного колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про стягнення з ТОВ ФІРМА «ДОРІС» на користь позивачки коштів за неякісно проведені будівельні роботи в сумі 79734 грн. та 500 грн. витрачених останньою на оплату за проведення досліджень та судовий збір в сумі 802,34 грн.

Стаття стягнення збітків із забудовника на російській мові.

З ПОВАГОЮ АДВОКАТ ПО СПОРАХ ІЗ ЗАБУДОВНИКАМИ….  

1 коментар до “Стягнення збитків із забудовника

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *