Помилки при складанні заповіту.

Юридична консультація: найчастіші помилки при складанні заповіту.

Інформація щодо спадкування актуальна станом на 2023 рік

Дана консультація написана з врахуванням численних питань, з якими зверталися спадкоємці по заповіту, які сподівалися отримати спадщину, при житті спадкодавець стверджував, що він склав і посвідчив заповіт, заповіт дійсно складений, але спадкоємці не отримують спадок повністю, або не в повній мірі.

Особа спадкодавець складає заповіт, без врахування потенційних спадкоємців, що мають право на обовязкову частку у спадщині.

Як приклад даної ситуації наведемо випадок. Особа, складає заповіт на свою дружину, невраховуючи малолітніх та неповнолітніх дітей від першого шлюбу, та батьків. Після смерті такого спадкодкодавця, крім дружини на користь якої складений заповіт, у спалщину приймають батьки і діти, які мають право на обовязкову частку у спадщині. Відповідно частка майна спадкоємця (дружини) стає меншою.

Особа спадкодавець складає заповіт, помиляючись щодо власності, яка їй належить.

Як приклад даної ситуації наводимо ситуацію: спадкодсвець складає заповіт на квартиру, в документах на яку, він зазначений одноособовим власником. Насправді квартира, належить йому тільки наполовину. Інша ½ квартири належить на праві власності його колишній чи теперішній дружині, оскільки придбана в шлюбі за спільні кошти.

Особа спадкодавець складає заповіт, не зазначаючи, конкретне майно, яке вона хоче залишити конкретним спадкоємцям, забуваючи про власність, яка їй також належить.

Приклад: спадкодавець складає заповіт на все своє майно конкретному потенційному спадкоємцю, вважаючи, що йому належить тільки будинок, або квартира. Він не враховує наприклад право власності на частку права власності на іншу квартиру, де брав участь у приватизації. Після його смерті спадкоємець за заповітом, має право на все його майно. І постає питання, а чи потрібно йому відмовлятися від своєї частки на чиюсь користь.

Особа спадкодавець складає заповіт без врахування своїх кредитів, сподіваючись, що до спадкоємців перейде тільки майно, але ніяк не кредити.

Приклад: спадкодавець за життя набрався кредитів і офіційних боргів, “ як блох”. Складаючи заповіт на користь когось, він вважає, чи просто не знає, що майнові зобовязання не припиняються зі смертю. Після його смерті, спадкоємець по заповіту несе відповідальність, у межах успадкованого майна, і майже нічого не успадковує, крім головної болі.

Особа, з когось дива, вважає, що достатньо написати заповіт від руки або вважає що виражена усно її воля потенційним спадкоємцям, має юридичну силу. Це трапляється дуже рідко, але буває.

Вище вказана помилка дуже рідко але має місце. При житті спадкоємець виразив свою волю щодо майна. Інколи навіть написав щось у письмовій формі. Вважає при житті, що це його воля і вона буде виконано.

Оформлення спадщини під ключ.

Юридична консультація — оформлення спадщини.

Судова практика — спадкові спори.

Позовні заяви та інші документи у справах про спадкування.

Помилки при складанні заповіту на російській.

 

 

 

1 коментар до “Помилки при складанні заповіту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *